Bardzo dziękuję za uczestnictwo w naszych organistowskich rekolekcjach. Ojcu Michałowi za prowadzenie, psałterzystom, kantorom, dyrygentom, organistom za zaangażowanie! Kolejne rekolekcje już za rok: 13-15 września 2021 r. 

      Czy można być organistą bez wiary? Odtwórcą pewnie tak, ale "weselącym się w prawdzie" już nie, bo bez Chrystusa ciężko jest podnieść śpiew do rangi modlitewnego uniesienia. Każda nuta zagrana z miłością powoduje rozlanie jej w sercach wiernych. Jest dopełnieniem głoszonych słów będąc samą w sobie celebracją życia i śmierci Jezusa. Przeżyte tegoroczne rekolekcje pozwoliło mi dotknąć łaski nawrócenia i odczuć namacalną obecność Pana, który gdy o to prosimy, stwarza szanse odpoczynku w Jego ramionach. Wielkie to dobrodziejstwo wiedzieć, że wszystko co w staranności czyni się na Jego chwałę jest ziarnem zasianym. Nasze ułomności to tylko element drogi, drogi często wykutej przez poświęcenie i doświadczenia, ale w końcówce prowadzącej do Prawdy. Bóg zapłać za piękny czas i okazję do remanentu własnego życia. Na takim gruncie można tylko budować!
Dorota Lisiak 

      Na rekolekcje dla organistów wybrałam się po raz pierwszy, mimo że posługuję jako organistka już kilkanaście lat. Cieszę się, że mogłam w nich uczestniczyć i zachęcam wszystkich organistów Archidiecezji Poznańskiej, aby nie wahali się wziąć udziału w następnych latach. Wszystkie elementy rekolekcji zostały bardzo dobrze przemyślane, zorganizowane i zrealizowane. Konferencje ascetyczne prowadzone przez ojca Michała były bardzo ciekawe i pozwoliły mi wiele spraw przemyśleć i uporządkować. Podobało mi się wspólne przygotowywanie liturgii na Msze Święte w poszczególnych dniach rekolekcji. Śpiewy wykonane przez chór organistów bardzo mnie poruszyły. Podziwiałam piękne głosy koleżanek i kolegów. Bardzo dziękuję Danielowi Ciesielskiemu za podzielenie się swoją posługą organisty w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Rawiczu. Pozwoliło mi to umocnić się w przekonaniu, że warto się starać, aby muzyka w kościele była jak najpiękniejsza, wykonana na jak najlepszej jakości instrumencie, ponieważ adresatem muzyki liturgicznej nie są ludzie, lecz  sam Bóg. Dziękuję również Robertowi Szczerbowskiemu oraz ks. Mariuszowi Białkowskiemu za piękny repertuar muzyczny tych rekolekcji, jak i za wielkie zaangażowanie w zorganizowaniu tych wyjątkowych 3 dni. 

Jadwiga Sękowska – organistka w parafii pw. św. Mikołaja w Siedlcu (dekanat kostrzyński)

 

 

 

 

Drodzy Organiści!

Zapraszam na nasze coroczne rekolekcje, które – jak już informowałem wcześniej – odbędą się w dniach 14-16 września w Ośrodku charytatywno-wypoczynkowym „Bojanowe Gniazdo” im. bł. Edmunda Bojanowskiego. Rekolekcje „Wierzę, to znaczy...” poprowadzi o. dr Michał Nowak OFM Conv. 

Oto program:

PONIEDZIAŁEK 14 IX

10:15 – Rozpoczęcie rekolekcji

10:30 – Konferencja ascetyczna

11:00 – Przygotowanie liturgii

12:00 – Z Magisterium Kościoła

13:00 – Obiad

14:30 – Modlitwa popołudniowa

Konferencja ascetyczna

15:30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Sakrament Pokuty i Pojednania

16:45 – Przygotowanie liturgii 

18:00 – Msza św.

19:00 – Kolacja

Spotkanie integracyjne

21:00 – Kompleta

 

ŚRODA 16 IX

  7:30 – Jutrznia

  8:00 – Śniadanie

  8:45 – Konferencja ascetyczna

  9:15 – Z Magisterium Kościoła

10:00 – Przygotowanie liturgii

11:00 – Msza św.

12:00 – Obiad kończący rekolekcje

WTOREK 15 IX

  7:30 – Jutrznia 

  8:00 – Śniadanie

  8:45 – Konferencja ascetyczna

  9:30 – Przygotowanie liturgii

10:45 – Konferencja ascetyczna

11:30 – Z Magisterium Kościoła

13:00 – Obiad

14:30 – Konferencja ascetyczna

Koronka do Miłosierdzia Bożego

15:15 – Dzielenie się posługą – Daniel Ciesielski  

16:15 – Nieszpory

16:45 – Przygotowanie liturgii 

18:00 – Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Szymona Stułkowskiego

19:00 – Kolacja

Spotkanie z Księdzem Biskupem

21:00 – Apel jasnogórski 

Zgłoszenia proszę kierować do 9 września na adres skrzynki elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Koszt uczestnictwa: 200 zł, płatność na miejscu. 

Ze względu na panującą pandemię COVID19 podczas pobytu na terenie ośrodka będą przestrzegane zalecenia służb sanitarnych, co wpłynie na spokojny i harmonijny przebieg wyjątkowego czasu: modlitwy, refleksji, pogłębienia relacji z Bogiem. Jeśli ktoś z ważnych racji nie może przybyć na całe rekolekcje, istnieje możliwość przyjechania na popołudniowe spotkania (po indywidualnym ustaleniu warunków); jednak pobyt taki nie zwalnia z obowiązku uczestnictwa w pełnych rekolekcjach (ROAP § IV, 3f).

ks. Mariusz Białkowski