Bardzo dziękuję przybyłym Organistom na rekolekcje; następne odbędą się w dniach 12-14 września 2022 roku w Zaniemyślu!

Można spotkać się ze stwierdzeniem, że organista to zawód jak każdy inny, ale to nieprawda. Bycie organistą to powołanie oraz poczucie odpowiedzialności za to jak będzie wyglądać Msza Święta i właśnie to pomaga zrozumieć spotkanie w Zaniemyślu. Tegoroczne rekolekcje, oparte na biblijnych przypowieściach, były lekkie, a zarazem bardzo wymowne, przez co skłaniały do osobistych refleksji. Połączenie konferencji ascetycznych z wspólnym śpiewem i adoracją Najświętszego Sakramentu sprawiło, że był to czas spędzony w wyjątkowej bliskości z Panem Bogiem, której na co dzień może zwyczajnie brakować. Spotkania w kaplicy pomagały się wyciszyć, ale były też świetną okazją do tego, by zadać sobie pytanie, czy na pewno wystarczająco się staram? Czy w pełni wykorzystuję talent, który powierzył mi Jezus Chrystus?
Bardzo zachęcam do wzięcia udziału w rekolekcjach dla organistów, w kolejnych latach, ponieważ to świetna okazja do pogłębienia swojej wiary, ale także do poznania nowych osób, które dzieląc te same pasje, mogą stać się dla nas motywacją. Dla mnie była to również okazja do zdobycia dodatkowej wiedzy, a dzięki fantastycznej atmosferze nie czułam się obco w gronie doświadczonych organistów. Mimo, że na rekolekcje wybrałam się po raz pierwszy, wiem już, że nie może mnie na nich zabraknąć w przyszłych latach. Bogu niech będą dzięki za ten owocny czas oraz ludzi zaangażowanych w organizację i uświetnienie tychże rekolekcji.
Agnieszka Kaczmarek – organistka w parafii pw. NMP Wniebowziętej w Psarskiem (dekanat pniewski)

 

 

 

Drodzy Organiści!
Zapraszam na coroczne rekolekcje, które – jak już informowałem wcześniej – odbędą się w dniach 13-15 września w Ośrodku charytatywno-wypoczynkowym „Bojanowe Gniazdo” im. bł. Edmunda Bojanowskiego. Rekolekcje "A bez przypowieści nie przemawiał do nich" Mk 4, 34 poprowadzi ks. mgr lic. Grzegorz Lenart.

Oto program:

PONIEDZIAŁEK 13 IX

10:15 – Rozpoczęcie rekolekcji

10:30 – Konferencja ascetyczna

11:00 – Przygotowanie liturgii

12:00 – Z Magisterium Kościoła

13:00 – Obiad

14:30 – Modlitwa popołudniowa

Konferencja ascetyczna

15:30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Sakrament Pokuty i Pojednania

16:45 – Przygotowanie liturgii 

18:00 – Msza św.

19:00 – Kolacja

Spotkanie integracyjne

21:00 – Kompleta

 

ŚRODA 15 IX

  7:30 – Jutrznia

  8:00 – Śniadanie

  8:45 – Konferencja ascetyczna

  9:15 – Z Magisterium Kościoła

10:00 – Przygotowanie liturgii

11:00 – Msza św.

12:00 – Obiad kończący rekolekcje

WTOREK 14 IX

  7:30 – Jutrznia 

  8:00 – Śniadanie

  8:45 – Konferencja ascetyczna

  9:30 – Przygotowanie liturgii

10:45 – Konferencja ascetyczna

11:30 – Z Magisterium Kościoła

13:00 – Obiad

14:30 – Konferencja ascetyczna

Koronka do Miłosierdzia Bożego

15:15 – Dzielenie się posługą – Jacek Pocętek  

16:15 – Nieszpory

16:45 – Przygotowanie liturgii 

18:00 – Msza św. 

19:00 – Kolacja

Muzyka liturgiczna naszych parafii 

21:00 – Apel jasnogórski 

Zgłoszenia proszę kierować do 8 września na adres skrzynki elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Koszt uczestnictwa: 200 zł, płatność na miejscu.
Ze względu na panującą pandemię COVID19 podczas pobytu na terenie ośrodka będą przestrzegane zalecenia służb sanitarnych, co wpłynie na spokojny i harmonijny przebieg wyjątkowego czasu: modlitwy, refleksji, pogłębienia relacji z Bogiem. Jeśli ktoś z ważnych racji nie może przybyć na całe rekolekcje, istnieje możliwość przyjechania na popołudniowe spotkania (po indywidualnym ustaleniu warunków); jednak pobyt taki nie zwalnia z obowiązku uczestnictwa w pełnych rekolekcjach (ROAP § IV, 3f).