Zagorski MarianMuzyk, organista urodził się w Wierzbnie koło Ostrowa Wielkopolskiego, pochowany na cmentarzu parafialnym w poznańskich Krzyżownikach. Związany posługą muzyka-organisty z wieloma kościołami w Poznaniu.

Od 1958 do 1960 organista w kościele pw. Imienia Maryi w Poznaniu – Smochowicach, 1961-1963 w kościele pw. św. Rocha w Poznaniu, w latach 1963-1989 (26 lat!) w kościele na poznańskim Sołaczu pw. św. Jana Vianneya, od 1989 do 2005 w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Przeźmierowie koło Poznania, od 2005 do 2010 w kościele pw. św. Cyryla i Metodego przy ul. Wzlotowej w Poznaniu.
Bardzo lubiany przez parafian za miły i aksamitny głos tenorowy. Jego ulubioną pieśnią była zawsze „Czarna Madonna”. Akompaniował wielu wybitnym śpiewakom, m. in. Antoninie Kaweckiej, Marianowi Koubie, Józefowi Prządzie. Jego żona – Marta była chórzystką śpiewając w altach w chórze parafialnym w kościele pw. Imienia Maryi prowadzonym przez Tadeusza Małeckiego w poznańskich Smochowicach.
Oboje małżonkowie wychowali troje dzieci. W ślad za ojcem, dziedzicząc po nim tenorowy głos, poszedł jego syn - Tomasz Zagórski, który do dziś jest śpiewakiem operowym i pedagogiem w klasie śpiewu solowego na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Natomiast syn Arkadiusz był członkiem Chóru „Poznańskie Słowiki” pod dyr. prof. Stefana Stuligrosza, natomiast córka Renata śpiewała w altach w Chórze „Moniuszko” pod dyr. prof. Antoniego Grochowalskiego.
Marian Zagórski w 2011 r. odznaczony został Medalem Optime Merito Archidioecesis Posnaniensis przez Arcybiskupa Metropolitę poznańskiego Stanisława Gądeckiego za „… ponad 50-letnią troskę o muzykę kościelną w kilku parafiach Archidiecezji …”.

Tomasz Zagórski